Saçlar, pek çok farklı sebepten ötürü dökülmeye başlar. İnsanların büyük bir kısmı bu durumu çok fazla önemsememeyi tercih ediyorlar. Fakat zamanın ilerlemeye başlaması ile beraber bu konuda oldukça ciddi değişimler kendini gösteriyor. İnsanlar, saçlarındaki azalmadan ötürü kendilerini kötü hissetmeye başlıyor. Böylesi durumlarda ise artık pek çok kişinin öncelikli olarak yaptığı şey saç ekimi konusunda araştırmalar oluyorlar. Eskiden bu konuda insanların karşılarına çıkan şeyler onların isteklerini yerine getirme konusunda başarısız olabiliyordu. Sonrasında ise bu durumda farklılaşmalar oluştu. Gelişen teknoloji ile beraber saç ekimi konusunda meydana gelen değişimler sayesinde saçları döküldüğü için kötü görüntüler ile karşı karşıya kalan kişiler, bu görünüşlerini kolaylıkla değiştirmiş oluyorlar.

Günümüzde farklı saç ekim teknikleri olmasına rağmen birçok kişi ağırlıklı olarak tercihlerini Fue tekniğinden yana yapıyorlar. Bunun en büyük sebeplerinden biri ise tekniğin cerrahi bir girişim olmaması ve oldukça kolay bir şekilde uygulanabilmesidir. Bu teknik kullanılırken saçlar teker teker alınarak saçsız bölgeye dikkatlice nakledilecektir. Foliküllerin çıkartılmasından hemen önce donör olarak belirlenen alanda bulunan saçlar 1 mm olacak kadar kısa bir hale getirilir. Ardından ise lokal anestezik ilaç kullanılarak saç köklerinin alınması işlemine başlanır. Diğer bir taraftan ise saçların ekileceği bölge uyuşturulacaktır. Mikro motor ucu saç kılını ortalayacak şekilde yaklaştırıldıktan sonra kılın çıkış açısına uygun bir şekilde deriye batırılacak ve ardından çekilecektir.

Bu sayede kıl, folikülve onun çevresinde yer alan mikroskobik doku silindir şeklinde kesilmiş olacaktır. Mikro penset ile çekilecek olan foliküler tabandan rahatlıkla ayrılmış olacaktır. Fue tekniği uygulanırken temel amaç greftlerin zarar görmesini engellemektir. Son teknolojinin kullanılması ile beraber hem operasyon süreleri çok daha kısa bir hale gelmiş hem de zamana göre alınmakta olan greft sayısında da ciddi bir artış oluşmuştur. Foliküler ünitelerin alınmasının ardından da artık sıra saç ekimine gelmiştir. Saçsız alanda açılmış olan çok küçük deliklere yerleştirilecek olan üniteler ile işlem tamamlanmış olur.

Gerçekleştirilecek olan saç ekimi işlemi esnasında dikiş ya da kesi oluşmamaktadır. Sadece köklerin alınmış olduğu bölgede 06.07 mm’den küçük çaplarda sıyrıklar oluşur. Ve bu sıyrıklar da yalnızca birkaç güne kadar herhangi bir iz bırakmadan iyileşmiş olacaktır. Birçok saç ekimi işleminde greftler sadece ense bölgesinden alınır. Ancak Fue tekniği içerisinde bıyık, sakal ve kaştan da alınabilmektedir. Seansta alınacak olan greft sayısı ise donörün durumuna ve ekilecek olan kök sayısına bağlı olarak değişim gösterecektir. Seansın sona ermesi de bu duruma bağlı olarak değişecektir. İşlemlerin doğru olarak yapılmasından sonra insanlar her zaman istedikleri güzel görünüme oldukça hızlı şekilde erişmiş olurlar.

Whatsapp
Whatsapp