Dermaterapi; saç köklerini besleyen damarları harekete geçirerek yeteri kadar kan alamayan köklere daha sık ve canlı bir şekilde kan gitmesini sağlıyor ve kökün can damarı olan Kan’ın yeteri kadar alınmasını hedefliyor.
Özellikle saç destekleyici ve çıkarıcı ürünlerin etkisini %95’e kadar arttırdığı kanıtlanmıştır, Normal bir saç serumu,kremi veya şampuanı elinizde yedirmek kayd-i ile saçınıza uyguladığınızda sadece deri altına %3’lük bir kısım geçiyor.

Dermaterapi saç için kullanılan yardımcı ürünlerin etkinliğini arttırır uygulanan bölgede mikro kanallar açarak serumunuzu veya şampuanınızın o mikro deliklerden kolayca geçmesini sağlıyor sonuç olarak dermaterapi hem kendi tedavisine devam ediyor hemde yan ürünlerin etkinliğini %95’e kadar arttırıyor. Böylece saçlarınız hem gür hem canlı ve sık bir görünüme sahip oluyor.

dsfff
İğne boyutu sorusuna gelecek olursak Saçsız alanda saç çıkarma işlemini veya mezoterapi, prp v.b. uygulamalarda 0,5mm. kullanılması önerilmektedir. Bu ölçü saç derisinin kalınlığı göz önüne alınarak belirlenmiştir
Bir diğer ölçümüz ise 0,75mm. ‘dir bu ölçü saç üzerinden yapılacak olan canlandırma,güçlendirme ve sıklaştırma işlemlerinde kullanılmaktadır. Dermaterapi uygulamadan önce kullanmış olduğunuz ürünleri sürüp elinizde bir miktar yedirdikten sonra dermaterapi ile o alan üzerinden geçilmesi ile son bulur.

 

Whatsapp
Whatsapp