Serena Estetik Merkezi kurucusu Ülker AKISKA , 20.11.1946 Çorum doğumludur. İlk, orta, lise eğitimini tamamladıktan sonra Almanya Münih Kozmetik Meslek Yüksek İhtisas Okulu ( Schwabinger Berufsfachhoch Scule für Kozmetik im BDK Fransizka Teebken) bitirdi. Münih Dermatoloji kliniğinde 2 yıl asistanlık yaptıktan sonra 20 yıl estetik ve kilo sorunları üzerine çalışmalar yaptı.

1983 yılında Türkiye’de ilk olarak Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığının izniyle Ankara Kızılay’da Serena Estetik Sağlıklı Zayıflama Merkezini uzman doktor, beslenme uzmanı, dermatolog, psikolog, fizyoterapist, yüksek hemşire ve uzman estetiyenlerden oluşan komple bir sağlık ekibiyle kurdu. İlerleyen yıllarda ikinci şubesini Çankaya’da ve üçüncü şubesini Tunalıhilmi’de hizmete açtı.

Takip eden yıllarda Ankara Yenimahalle Kız Meslek Lisesi Estetik ve Cilt bakımı bölümünün açılmasına destek verip, bu bölümde gönüllü olarak eğitmenlik yapmıştır.

1993 yılında Amerikan Inches a Weigh Zayıflama Merkezlerinin Türkiye Temsilcisi olan NUTRA SLIM’den aldığı teklifle NUTRA SLIM’in Alsancak Şubesini İzmir’lilerin hizmetine açtı. Kısa süre sonra NURTA SLIM’in ikinci şubesini Karşıyaka-Bostanlı’da 1 Ocak 2000 yılında faaliyete geçirdi.

2001 yılında NUTRA SLIM’den ayrılarak, kendi marka adını NUTRA SYSTEM olarak değiştirdi.

İzmir’de 1993 yılından bu yana vermiş olduğu hizmetlere ilave olarak, bir dönem Ankara’da faaliyette bulunan SERENA ESTETİK MERKEZİ’ni 2002 yılında SERENA ESTETİK GÜZELLİK MERKEZİ olarak yeniden Alsancak’ta hizmete açmıştır.

2010 yılında Sağlık Bakanlığı’nın yeni düzenlemesine uygun olarak Özel SERENA Polikliniği olarak faaliyetlerimize devam ederek, dünya çapındaki gelişmelerin takip edilmesi ve eksiksiz olarak uygulanması en temel prensibimiz olup, Deneyimli kadrosu ile hizmet veren SERENA’da gelişen tıbbın olanaklarından yararlanabilir, kendinizi bakımlı ve sağlıklı hissedebilirsiniz.

Whatsapp
Whatsapp